C:\Users\pc\Desktop\LEIDINIUI\rolis.png                  Rolandas Zolubas, Technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės mokinys - Respublikinio kaimo plėtros profesinių mokymo įstaigų profesinio meistriškumo konkurso „ŽEMĖS VAIKAI 2012“ nugalėtojas: ”Esu kaimo vaikas. Pasirinkau Technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybę. Savo pasirinkimu esu patenkintas. Dabar mokausi trečiame kurse. Mokykloje daug nuveikiau: sėkmingai baigiau vidurinio ugdymo programą, gavau brandos atestatą, įgijau vairuotojo (B), traktorininko, kombainininko kategorijas, išlaikiau suvirinimo kvalifikacijos egzaminą. Mokykla man suteikė žinių ir praktinių įgūdžių, kurie padėjo iškovoti garbingą Žemės sūnaus vardą respublikiniame konkurse Dauguose. Liko atlikti gamybinę praktiką autoservise ir išlaikyti kvalifikacijos egzaminus. Mokykla siūlo ir duoda daug, tik mokėkime pasiimti... Tikiu, kad Technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybė padės man dirbti mėgstamą darbą, pažangiai atnaujinti savo ūkį ir pačiam užsidirbti duoną”.

 

 

 

 

Vilius Jonkus, UAB „Kubas“ tarptautinių vežimų vairuotojas ekspeditorius (Skuodo r., Mosėdis):  Nuo mažų dienų svajojau, kad užaugęs būsiu tolimųjų reisų vairuotoju. Ieškodamas internete informacijos apie šią specialybę supratau, kad Anykščių technologijos mokykla siūlo man tinkamiausią variantą. Tad pabaigęs vidurinę 2009 m. įstojau į šią mokyklą mokytis Tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus specialybės. Dvejus metus važinėjausi maršrutu Mosėdis – Anykščiai, kas savaitę įveikdamas 280 km. atstumą. Ir dėl to visai nesigailiu.

C:\Users\pc\Desktop\LEIDINIUI\Vilius.png              Mokytis man patiko. Puikios gyvenimo sąlygos bendrabutyje, gera mokyklos materialinė bazė, tinkamai sutvarkyta vairavimo mokymų aikštelė. Visada žavėjausi dėstytojų dalykine kompetencija ir stengiausi įdėmiai jų klausytis. Ypač esu dėkingas instruktoriui už suteiktus vairavimo įgūdžius ir praktinius patarimus, kurie vėliau ne kartą pravertė. Tai jo dėka išmokau jausti didelės transporto priemonės gabaritus ir visus egzaminus išlaikydavau iš pirmo karto. Todėl šiandien drąsiai galiu teigti, kad mokymasis šioje mokykloje buvo teisingas mano pasirinkimas ir tiltas į tolimesnę mano ateities sėkmę.

           Baigęs mokyklą gavau Tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus diplomą. Taip pat įgijau Europoje reikalaujamą EU 95 kodą (be kurio negalėčiau dirbti samdomo darbo) ir vairavimo kategorijų C, CE liudijimą, todėl vėliau galėjau VĮ ,,Regitra“ išsilaikyti atitinkamų kategorijų teises. Vėliau lankiau ADR kursus ir išsilaikiau  egzaminus, kad galėčiau gabenti pavojingus krovinius.

                      Sėkmingai baigęs mokslus ir įgijęs visas kategorijas pradėjau ieškoti darbo. Iš pradžių susidūriau su tradiciniu darbdavių požiūriu į jaunus žmones, neturinčius patirties. Tačiau ryžtingai ieškojau, kol radau norimą pasiūlymą – važinėti po Europą. Dabar jau antrus metus dirbu tarptautinių  vežimų vairuotoju. Vairuoju vilkiką ,,MAN“ ir važinėju maršrutais ,,Anglija – Vokietija“. Suprantama, tai gana atsakingas darbas jaunam vairuotojui,  tačiau su kiekvienu kilometru ir su kiekvienu reisu mano patirtis didėja. Šiame darbe svarbiausios savybės: atsakingumas ir tikslumas, nes esi atsakingas už krovinį, už sunkvežimį, už kitus eismo dalyvius kelyje... Tačiau, kai darbas patinka, jis tampa gyvenimo būdu.

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mokiausi Anykščių technologijos mokykloje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Linutė Lesnickaitė, restorano „Senasis lokys“ virėja: Anykščių technologijos mokyklą baigiau 2012-iais metais, įgijau virėjo specialybę. Įsitikinau, C:\Users\pc\Desktop\LEIDINIUI\Linute.pngdarbų virėjams yra. Darbo ieškojau Vilniuje pagal skelbimus. Man pasisekė – radau per dvi dienas. Ėjau į pokalbius ir pati rinkausi, kur labiau norėčiau dirbti. Apsistojau ties pasiūlymu restorane „Senasis lokys“. Dirbu jau pusę metų ir nė kiek nesigailiu. Esu „žiauriai“ patenkinta, neįsivaizduoju geresnės darbo vietos. Darbo labai daug, bet nuostabus,  jaunas, linksmas kolektyvas, kuriame puikiai jaučiuosi. Dirbdama restorane ištobulinau savo profesines kompetencijas. Esu gerai vertinama darbuotoja. Drąsiai galiu sakyti, kad mano darbas gerai apmokamas: pragyvenu Vilniuje, nuomoju butą, papramogauju ir taupau automobiliui...

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\pc\Desktop\LEIDINIUI\mindaugass.png

Mindaugas Beržinskas, Vilniaus kolegijos studentas: 2012 metais Anykščių technologijos mokykloje įgijau tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus specialybę. Kilo mintis, kad galiu sukurti savo verslą, bet trūksta buhalterinių žinių ir gebėjimo tvarkyti apskaitos dokumentaciją, todėl  įstojau į Vilniaus kolegiją mokytis buhalterinės apskaitos specialybės. Mokslas mokamas, todėl reikia ne tik mokytis, bet ir dirbti. Kol kas dirbu picų išvežiotoju. Darbas patinka.

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\pc\Desktop\LEIDINIUI\Raimedas.pngRaimedas Milišauskas, ind. V. Gruzinsko įmonės autoremontininkas: Baigęs Anykščių technologijos mokyklą ir įgijęs automechaniko specialybę išbandžiau įvairius darbus. Teko padirbėti ir užsienyje daržovių perdirbimo įmonėje. Visada norėjosi dirbti arčiau namų, todėl „išbandžiau laimę“ V. Gruzinsko įmonėje, kur mokydamasis atlikau gamybinę praktiką. Buvau priimtas į darbą ir dirbu pagal specialybę. Esu labai patenkintas, nes jaučiuosi darbdavio vertinamas. Gaunu gerą atlyginimą. Manimi pasitiki. Atlieku automobilių važiuoklės, transmisijos, kėbulų, variklių remontą, diagnostikos darbus. Dirbu pagal specialybę. Padedu dabartiniams praktikantams. Manau, kad čia praverčia mano asmeninės savybės: ramumas, pakantumas, santūrumas, mokėjimas išklausyti, sąžiningumas. Darbdavys išmokė: „Daryk gerai – gyvensi ramiai“.